Kāpēc nākamajā vizītē pie ārsta vērts pajautāt e-Kvīti?

Kopš gada sākuma, kad veselības iestādes Latvijā par saviem pakalpojumiem var čekus izsniegt elektroniski, jau vairāk nekā 100 iestādēs pacientiem izsniedz e-Kvīti. Kāpēc nākamajā vizītē pie ārsta ir vērts to pajautāt?

 
Kas ir e-Kvīts?
 
Elektroniskā kvīts jeb e-Kvīts ir kases čekam un papīra kvītij līdzvērtīgs maksājuma dokuments, ko var izsniegt jebkura veselības aprūpes iestāde Latvijā. E-Kvīti var izsniegt neatkarīgi no tā, vai maksājums ir veikts ar bankas karti, skaidrā naudā vai ar dāvanu karti.
 
 
Ieguvums pacientam – ārsta laiks
 
Ārstam, klīnikai vai slimnīcai ir savi ieguvumi, kāpēc izvēlēties e-Kvīti – šāds elektroniskais čeks aizstāj dārgu kases aparātu, e-Kvīti var noformēt ātrāk un ērtāk. Tikmēr lielākais pacienta ieguvums ir ārsta laiks. Tā vietā, lai aizpildītu papīra kvīti vai izdrukātu kases aparātā čeku ar pacienta datiem, ārsts vairāk laika var veltīt sarunai ar pacientu.
 
 
E-Kvīts atvieglo attaisnoto izdevumu atgūšanu
 
Otrs pacienta ieguvums saistīts ar iespēju būtiski atvieglot attaisnoto izdevumu informācijas ievadīšanu gada ienākumu deklarācijā. Pacientam, piekrītot e-Kvīts informācijas nosūtīšanai uz VID, tā automātiski nonāk gada ienākumu deklarācijas sagatavē. Lai atgūtu pārmaksāto ienākuma nodokli, vairs nav jākrāj un jāskenē čeki, nav jāuztraucas, lai tie nebūtu saburzīti, izbalējuši vai nozaudēti. Tā kā dokumenta oriģināls ir tieši elektroniskais čeks, tā kopiju vienmēr ir iespējams pieprasīt un saņemt atkārtoti - izdrukāto vai elektroniski. 
 
Turklāt, e-Kvīts ir derīga čeku loterijai.
 
 
Novērtējot ieguvumus, nākamreiz vizītē pie ārsta pajautā – vai maksājuma apliecinājums nevar būt elektronisks?