Kā lietot?

Kā veikt reģistrāciju? Reģistrācijas soļi
 
1. Nospied pogu lapas augšējā daļā “reģistrēties”.
2. Aizpildi reģistrācijas formu (obligāti jāaizpilda visi lauki). [Jūties droši! Par datu drošību esam parūpējušies! Visi dati tiek prasīti pamatotu iemeslu dēļ un ir nepieciešami ārstniecības iestādēm pacientu identificēšanai, vai portāla neatbilstošas lietošanas ierobežošanai.]
3. Lai pabeigtu reģistrācijas procesu, uz Tavu e-pasta adresi tiks nosūtīts ziņojums ar aktivizēšanas saiti (linku), kas Tev jānospiež. Tas nepieciešams, lai pārliecinātos, ka norādītā e-pasta adrese eksistē. [Ja nesaņem e-pasta ziņojumu uz savu norādīto e-pasta adresi, lūdzu pārbaudi e-pasta sadaļu “Mēstules” (jeb “Junk mail” vai “Spam”).]
4. Pēc autorizācijas mūsu portālā, sadaļā "Mans profils" vari papildināt un rediģēt informāciju par sevi. [Šī informācija tiks izmantota pacientu identificēšanai ārstniecības iestādē. No Tavas sniegtās informācijas precizitātes ir atkarīga sniegtā pakalpojuma kvalitāte Piearsta.lv portālā.]
Iegaumē savu izvēlēto paroli. Turpmāk, katru reizi, kad vēlēsies izmantot portālu Piearsta.lv, Tev būs jāpieslēdzas sistēmai, izmantojot savu e-pasta adresi un norādīto paroli.
 
 
Kā atrast ārstu?
 
Portāls Piearsta.lv piedāvā sekojošas ārsta meklēšanas iespējas:
 
1. sākuma lapā vienkāršotā meklēšanas laukā nepieciešams ievadīt ārsta uzvārdu vai specialitāti un nospiest pogu "Meklēt ārstu";
2. "Ārstu katalogā", laukā "Atrodi savu ārstu" nepieciešams nospiest "Paplašināta meklēšana" un ievadīt meklēšanas parametrus detalizētās meklēšanas formā. Tajā Tu vari ievadīt divus vai vairāk meklēšanas parametrus un nospiest pogu "Meklēt ārstu":
 • pilsēta - iesakām izvēlēties pilsētu, kurā Tu atrodies, tas sašaurinās meklēšanas diapazonu un paātrinās meklēšanas procesu.
 • iestāde – ja zini konkrētu medicīnas iestādi, kuru vēlies apmeklēt, tad atrodi meklēto iestādi no saraksta vai arī ievadi iestādes nosaukumu attiecīgajā laukā. Sarakstā iestādes ir sakārtotas alfabetiskā secībā.
 • specialitāte – atzīmē meklēto specialitāti attiecīgajā laukā, ievadot specialitātes nosaukumu vai izvēloties meklēto no piedāvātā saraksta.
 • pakalpojums – atzīmē meklēto pakalpojumu attiecīgajā laukā, ievadot pakalpojuma nosaukumu vai izvēloties meklēto no piedāvātā saraksta.
 • apdrošinātājs - ja Tev ir veselības apdrošināšanas polise un Tu vēlies apmeklēt iestādi/ārstu, izmantojot savu polisi, tad izvēlies attiecīgo apdrošinātāju attiecīgajā laukā.
 • radīt tikai ar darba grafiku - atzīmējot šo parametru, meklēšanas rezultātā Tev atvērsies saraksts tikai ar tiem ārstiem, kam jau ir nokonfigurēts darba grafiks, kas ļauj pierakstīties uz konsultāciju. Šādā veidā meklēšanas process tiks sašaurināts un paātrināts, neņemot vērā tos ārstus, kas tikai uzsāk sadarbību ar mūsu portālu un kam ir tikai vizītkarte ar apraksta informāciju, bet nav darba grafika.

3. "Iestāžu katalogā" vienkāršotā meklēšanas laukā "Atrodi iestādi" nepieciešams ievadīt iestādes nosaukumu vai meklējamā ārsta specialitāti un nospiest pogu "Meklēt iestādi". Sistēma piedāvās iestāžu sarakstu pēc noteiktiem kritērijiem. Sameklēt savu ārstu var izvēloties konkrētu iestādi no šī saraksta. 

4. "Iestāžu katalogā", laukā "Atrodi iestādi" nepieciešams nospiest "Paplašināta meklēšana" un ievadīt meklēšanas parametrus detalizētās meklēšanas formā. Tajā Tu vari ievadīt divus vai vairāk meklēšanas parametrus un nospiest pogu "Meklēt iestādi":

 • pilsēta - iesakām izvēlēties pilsētu, kurā Tu atrodies, tas sašaurinās meklēšanas diapazonu un paātrinās meklēšanas procesu.
 • specialitāte – atzīmē meklēto specialitāti attiecīgajā laukā, ievadot specialitātes nosaukumu vai izvēloties meklēto no piedāvātā saraksta.
 • pakalpojums – atzīmē meklēto pakalpojumu attiecīgajā laukā, ievadot pakalpojuma nosaukumu vai izvēloties meklēto no piedāvātā saraksta.
 • apdrošinātājs - ja tev ir veselības apdrošināšanas polise un tu vēlies apmeklēt iestādi/ārstu, izmantojot savu polisi, tad izvēlies attiecīgo apdrošinātāju attiecīgajā laukā.

 

Kā pierakstīties pie izvēlētā ārsta?

Izvēlētā ārsta darba grafikā nospiest uz izvēlēto laiku. Ja esi jau autorizējies portālā, tad atvērsies atsevišķs logs ar pieraksta informāciju un papildus jautājumiem, uz kuriem būs jāatbild pirms pogas "Pierakstīties" spiešanas. [Lūdzam pievērst īpašu uzmanību instrukcijām dzeltenā laukumā, ja tāds ir.]

Ja tu neesi autorizējies vai neesi reģistrēts lietotājs, tad spiežot uz izvēlēto laiku, pirmām kārtam, atvērsies logs ar piedāvājumu autorizēties vai reģistrēties portālā.[Pierakstīties pie ārsta var tikai reģistrēts lietotājs. Visi dati reģistrācijas laikā tiek prasīti pamatotu iemeslu dēļ un ir nepieciešami ārstniecības iestādēm pacientu identificēšanai, vai portāla neatbilstošas lietošanas ierobežošanai.]

 

Video instrukcija - Kā veikt pierakstu?

*Skatoties ieslēdz HD formātu!

 
Neizdodas nospiest uz izvēlētā ārsta pieņemšanas laiku?
 
Lūdzu ievēro, ka tie pieņemšanas laiki, kurus nevar nospiest, jau ir aizņemti.
Zilie, zaļie vai tumšpelēkie laiki ir brīvi un pieejami pierakstam, bet gaišpelēkie pārsvītrotie - jau aizņemti.
 

Kā var zināt vai tas ir maksas vai valsts apmaksāts laiks?

Pirms darba grafikiem labajā pusē tiek piedāvāts apmaksas veidu filtrs. Katrs ārsts vai iestāde nosaka pakalpojumiem apmaksas veidu un pieņemšanas laiku, konfigurējot darba laika kalendāru. Darba laiki grafikā atšķiras pēc krāsām:

 • zaļie ir tie laiki, kuri paredzēti ārsta valsts apmaksātiem pakalpojumiem.
 • zilie ir tie laiki, kuri paredzēti maksas pakalpojumiem, kurus apmaksā vai nu pats pacients, vai nu izmaksas sedz apdrošināšanas polise;

Darba grafikos ārstu sarakstā vai izvēlētā ārsta kalendārā ir iespēja šķirot laikus pēc apmaksas veida, ar ķeksīti atzīmējot interesējošo apmaksas veidu.

 

Kādiem dokumentiem ir jābūt līdzi, lai saņemtu valsts apmaksāto pakalpojumu?

Viens no obligātiem nosacījumiem valsts apmaksāta pakalpojuma saņemšanai ir dokumenti, kuriem jābūt līdzi pakalpojuma sniegšanas laikā:

 • nosūtījums no ģimenes ārsta vai ārsta - speciālista, kam ir parakstīts līgums ar valsti;
 • personas apliecinošs dokuments.

 

Vai ir iespējams pierakstīt pie ārsta citas personas?

Jā, portālā Piearsta.lv ir paredzēts, ka no sava reģistrētā profila Tu vari pierakstīt arī citas personas, piemēram savus ģimenes locekļus – vecmāmiņu, bērnus.
Lai to izdarītu, sava profila sadaļā "Citas personas" Tu vari piereģistrēt ģimenes locekļus, sniedzot patiesu informāciju par viņiem. Pieraksta pieteikuma anketā uz jautājumu “Vai uz pieņemšanu iesiet Jūs pats vai cita persona ?” atzīmējiet atbildi “Cita persona” un izvēlēties personu no savu personu saraksta vai nu ievadiet attiecīgos personas datus, kas tiks automātiski saglabāti pie sadaļas "Citas personas" jūsu profilā.
 

Video instrukcija - Kā pierakstīt pie ārsta tuviniekus?

*Skatoties ieslēdz HD formātu!

 
Kā atcelt savu pierakstu?
 
Šo funkciju iesakām izmantot, ja Tev mainījās plāni un Tu vēlies atcelt savu pierakstu. [Pieraksta atcelšana atbrīvo laiku citam pacientam un ļauj ārstam pārplānot savā darba grafiku. Līdz ar to lūdzam atcelt pierakstus ne vēlāk kā 48 stundas pirms noteiktā laika.] 
 
Pieraksta atcelšanas soļi:
 1. Tava profila sadaļā "Mani pieraksti" atvērt konkrētu pierakstu, kuru Tu vēlies atcelt. 
 2. Atvērtajā logā ar pieraksta informāciju nospiest pogu "Dzēst pierakstu".
 3. Atvērsies jauns logs, kas prasīs ievadīt tavu paroli, pieraksta atcelšanas iemeslu. Aizpildi pieraksta atcelšanas formas laukus un nospied pogu "Atcelt pierakstu".
 4. Atvērsies jauns logs, kas piedāvās pierakstīties pie šī ārsta citā laikā vai izvēlēties citu līdzīgas specialitātes ārstu.

 

Video instrukcija - Kā atcelt pierakstu?

*Skatoties ieslēdz HD formātu!

 

Ko nozīmē pieraksta statuss "Gaida apstiprinājumu" pierakstu sarakstā?

Tas nozīmē, ka Tavs pieteikums ar norādīto laiku tika nosūtīts ārstam, bet ārsts manuāli apstiprina visus pierakstus, kas nokļūst no mūsu portāla viņa darba grafikā. Izvēloties šo funkciju ārsts vai iestādes reģistratūras darbinieki atbild par pierakstu apstiprinājumu. Portāls Piearsta.lv nenes atbildību par to, ka pieraksts netiek apstiprināts savlaicīgi. Pieraksta apstiprināšanas laiks mūsu portālā ir 24 stundas no pieteikuma nosūtīšanas brīža. Kamēr pieteikums netiek apstiprināts un/vai apstiprināšanas termiņš ir aktīvs, Tu redzēsi dzelteno brīdinājumu "Gaida apstiprinājumu" par pieraksta statusu pierakstu sarakstā un informāciju par apstiprināšanas termiņu atvērtajā pierakstā.

 

Kā man zināt kā pagājušas 24 stundas no pieraksta pieteikuma nosūtīšanas?

Atverot pierakstu ar statusu "Gaida apstiprinājumu" pieraksta statusa informēšanas laukums mainīs savu krāsu no dzeltena uz sarkano, kā arī sistēma informēs Tevi par to, ka jau pagājušas 24 stundas.  

 

Ko darīt ja pagājušas 24 stundas, bet mans pieraksts joprojām ir ar statusu "Gaida apstiprinājumu"?

Ja pagājis pieraksta apstiprināšanas termiņš, bet pieraksts netika apstiprināts, atver neapstiprināto pierakstu un sazinies ar ārstu vai iestādes reģistratūru pa norādīto tālruni saskaņā ar instrukcijām sarkanajā laukumā.

 

Mans pieraksts ir "Noraidīts"?

Ja Tu nosūtīji pieraksta pieteikumu un sadaļā "Mani pieraksti" redzi savu pierakstu ar statusu "Noraidīts", tas nozīmē, kā ārsts manuāli atcēla Tavu pierakstu svarīgu iemēslu dēļ. Šajā gadījumā, mēs ieteicam pierakstīties pie šī ārsta citā laikā vai atrast piemērotu laiku cita ārsta grafikā.

 

Vai varu pievienot savu pierakstu Google kalendāram? 

Jā, Tu vari pievienot savu pierakstu sava konta Google kalendāram. Rūpējoties par portāla lietošanas ērtību, mēs paredzējam šo funkciju, lai Tu neazimirstu par savu pierakstu. Lai pievienotu pierakstu Google kalendāram, atver konkrētu pierakstu profila sadaļā "Mani pieraksti" un nospied pogu "Pievienot manam kalendāram".

 
Ko nozīmē simboli pie ārsta profila – zvaigznīte un kalendārs?
 
Zvaigznīte – nospiežot šo ikonu, Tu vari īpaši atzīmēt savus ārstus. Tos ārstus, ko esi atzīmējis ar zvaigznīti, turpmāk varēsi vieglāk atrast savā profilā, sadaļā “Mani ārsti”. [Šo informāciju redzēsi tikai un vienīgi Tu pats, ne tavs ārsts un arī ne mēs, portāla administrācija! Tas ir tikai Tavai ērtībai, lai katru reizi nav jāmeklē ārsts meklētājā.]
Kalendārs – nospiežot šo ikonu, Tev tiks atvērts viss mēneša kalendārs un Tu varēsi ērtāk izvēlēties datumu, kad vēlies pierakstīties.
 
 
Kā saņemt atbildes uz citiem Taviem jautājumiem?
 
Ja neatrodi atbildi uz sev interesējošu jautājumu šajā sadaļā, tad lūdzu sazinies ar portāla administrāciju, rakstot uz e-pastu pieraksti@piearsta.lv.

Sīkdatņu izmantošanas noteikumi

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot sesiju vai nospiežot pogu “Piekrītu”, Jūs apstiprinat, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzzināt vairāk

Atpakaļ